top of page

Як перевірити авто перед покупкою: поради експертів CheKit

Оновлено: 28 квіт. 2021 р.

Авто з пробігом з кожним роком набирають все більшої популярності в Україні. Так, це вигідніше, ніж купувати нове з салону. Втім, чи безпечно? Маючи справу з приватним продавцем, завжди є ризик натрапити на приховані дефекти, які можуть перетворити омріяний транспорт у “купу металобрухту”.


Наша команда зібрала ключові етапи перевірки, на які варто звернути увагу перед покупкою бу авто.


Крок 1. Детально вивчити оголошення.


Нерідко пропозиції купити авто знаходяться в іншому місті, а оголошення стає первинним фактором у прийнятті рішення про візит до продавця. Тож, щоб зберегти час і кошти, радимо проаналізувати його інформативність.


Про стан авто багато скажуть фотографії. Якщо власник не захотів надати зображення машини, ймовірно йому є що приховувати.


Зверніть увагу, чи відповідають фото порі року. Наприклад, якщо влітку знайшлося оголошення з зимовими фото – скоріше за все, продати автомобіль намагаються вже давно. Якщо за цей термін він не знайшов свого власника — тому є причини.


Звісно, на 100% правдивий опис недоліків очікувати не варто, проте, якщо він надто “ідеальний” чи зовсім відсутній, а ціна авто нижча ринкової — краще розглянути інші варіанти.


Крок 2. Подзвонити продавцеві та уточнити деталі.


Радимо підготуватися перед дзвінком та заздалегідь виписати запитання до продавця. Така шпаргалка допоможе правильно направити розмову і не упустити нічого важливого.


Найважливіші:

  • Дізнатися власника авто та чи готовий він оформити договір купівлі-продажу?

  • Де обслуговувався автомобіль, чи проводився серйозний ремонт, гарантія?

  • Чи було авто в ДТП, чи є недоліки або пошкодження?

  • Який пробіг і чи є можливість перевірити авто на СТО?

  • Чи готовий власник до перевірки справності деталей та електроніки за допомогою приладів?


Крок 3. Перевірити кузов.


Кузов — найдорожча частина авто, тому вимагає більше уваги. Перевірте, чи є подряпини, вм’ятини чи іржа на панелях і даху, огляньте поверхню крил і дверей. Погано підігнані панелі та великі зазори свідчать про недобросовісну заводську збірку або погану якість ремонту.


Шукайте на кузові наявність шагрені, місцевої корозії та слідів неякісного нанесення фарби. Колір і покриття мають бути однаковими на всіх панелях кузова. Зверніть увагу на пороги, середні стійки та колісні арки — в бу авто їх перефарбовують найчастіше. Уважно обстежте, чи немає спучувань на зовнішній поверхні кузова.


Радимо скористатися товщиноміром – приладом, що допомагає визначити точну товщину фарби на кузові.


як перевірити авто товщиноміром

Перевірте двері, капот і багажник. Обережно відкрийте і відпустіть двері, більше уваги варто приділити дверям водія. Занадто легкий хід на петлях вказує на те, що автомобілем довго та активно користувалися.


Огляньте нижню частину дверей і поверхні під ними. За допомогою ліхтарика перевірте наявність іржі в арках коліс.


Щоб перевірити машину на наявність замінених деталей, радимо порівняти дати виготовлення фар, лобового та бокового скла. Якщо вони занадто відрізняються, а продавець не може це прокоментувати — краще підшукати інший варіант.


Крок 4. Заглянути під капот.


Перш ніж купувати бу авто, перевірте рівні рідин – оливи, охолоджувальної, гальмівної та рідини в гідропідсилювачі керма. Їх низький рівень вказує на погані умови експлуатації або на витік. Огляньте місце, де зазвичай стоїть автомобіль, на предмет слідів протікань технічних рідин чи палива.


Як перевірити двигун перед покупкою?


Самостійно проаналізуйте колір вихлопних газів:

  • Чорний колір з’являється при неповному згорянні палива, а в перспективі призводить до нестабільної роботи двигуна, втрати потужності, підвищеного розходу палива та мастила.

  • Вихлопні гази білого кольору, коли двигун ще холодний, свідчать про наявність конденсату у вихлопній системі. Це нормальне явище під час першого запуску двигуна вранці. Проте, якщо воно не зникає, перевірте, чи не потрапляє в камеру згоряння охолоджуюча рідина. Найчастіше таке трапляється при пошкодженні прокладки між головкою і блоком циліндрів.

  • Густі вихлопні гази синього або сірого кольору вказують на протікання оливи в камеру згоряння, унаслідок якого олива починає згоряти. Це свідчить про значну зношеність двигуна — від купівлі такого авто краще відмовитися.


технічна діагностика авто

Перевірте, чи пас ГРМ не має тріщин і слідів оливи. Якщо можливо, оцініть стан повітряного фільтру – варто зрозуміти як давно його замінювали.


Крок 5. Оглянути салон.


Потерті сидіння, кермо або пластикові деталі — докази того, що машина “далеко не нова”. При покупці авто з пробігом більше 200 тис. км кермо буде гладким, слизьким, часто тріснутим, шкіряна оббивка проявлятиме ознаки зносу. Якщо обидва ці елементи виглядають ідеально — скоріше за все вони були замінені і пробіг авто набагато більший, ніж зазначений продавцем.


Під час першого відкривання дверей до салону, радимо принюхатися. Затхлий або пліснявий запах вказує на протікання води. Дістаньте килимки і перевірте, чи немає на підлозі вологих плям.


Зношені накладки педалей при малому пробігу на одометрі — теж поганий знак. Пам’ятайте, авто з невеликим пробігом не повинно мати значного зношення покриття.


Спробуйте відрегулювати різні положення сидіння, щоб переконатися, що для вас є комфортна позиція і все працює належним чином.


огляд салону бу авто

Крок 6. Переконатися у достовірності інформації про пробіг.


Статистика показує, що великий відсоток продавців скручують одометр перед тим, як продати бу автомобіль. Ця процедура недорога і легка в реалізації, тому, не варто довіряти лише показникам панелі приладів. Зробіть критичну оцінку з огляду на стан і вік авто, перевірте техпаспорт, документи про реєстрацію та сервісну книжку. Також варто перевірити пробіг по він коду. Якщо авто обслуговували на офіційному сервісі, радимо переглянути історію за присутності власника.

перевірка пробігу бу авто

Крок 7. Оглянути авто знизу.


Діагностика авто на підйомнику розповість детальніше про сліди серйозного ремонту і можливі дефекти. Окрему увагу слід звернути на стан кульових опор — якщо вони зношені, їхати небезпечно. Необхідно перевірити поворотний кулак, прикріплений до колеса. У нижній частині знаходиться прес-маслянка – це своєрідний індикатор зносу. Якщо втулка колеса стирчить з корпусу шарніра трохи більше ніж на сантиметр — все в порядку. Про знос кульової опори буде сигналізувати не тільки западання втулки в корпус, але і їх розташування на одному рівні.


перевірка бу авто на підйомнику

Якщо доступу до підйомника немає, варто покачати авто. Сильні та довгі розгойдування свідчать про несправність амортизаторів. Радимо детально переглянути, чи не має слідів корозії чи оливи.


Зверніть увагу на колеса: нерівномірне зношення протектора або надмірне зношення на декількох шинах вказує на неправильний розвал-сходження, проблеми в системі керування, підвісці або рамі. Це може призвести до того, що під час руху автомобіль буде тягнути вліво або вправо.


Допустима глибина протектора для літніх шин – не менше 1.6 мм, для зимових — не менше 4 мм. Перевірити глибину нескладно, на багатьох сучасних шинах є індикатори зносу. Також в автомагазинах можна придбати спеціальний щуп з мітками або використати просту лінійку.


Крок 8. Перевірити робочий стан електроніки.


Протестуйте ключ запалення, але не запускайте двигун. Попереджувальні індикатори мають загорітися на кілька секунд і згаснути після запуску двигуна.


Перевірте роботу фар, вікон, аудіо та відео, систем кондиціонування та клімат-контролю. Коли двигун запущено, увімкніть обігрівач на повну потужність, щоб перевірити максимальну температуру і швидкість нагрівання. Зверніть увагу, чи присутній запах від кондиціонера.


Для точної діагностики радимо скористатися автосканером, щоб зчитати наявні помилки.


перевірка електроніки бу авто

Ремонт електроніки стане “ударом по бюджету”, тож якщо є сумніви, радимо спробувати торгуватися або відмовитись від покупки.


Крок 9. Влаштувати тест-драйв авто.


Головна задача тест-драйву — зрозуміти, як поводить себе авто на різних швидкостях, режимах та в різних умовах: чи присутні сторонні шуми при проїзді нерівностей, наскільки легко крутиться рульове колесо, перевірити коробку передач. Крім того, важливо відчути чи комфортно за кермом.


Щоб перевірити справність гальмівної системи, варто натиснути на гальма з достатнім зусиллям, щоб автомобіль швидко уповільнився, але його не занесло. Радимо робити це на швидкості ~48 км/год у місці без транспортного руху. Педаль гальма не повинна сильно вібрувати, пищати або видавати незвичайні звуки. Авто не має відхилятися від курсу при натисканні на гальма. Це свідчить про пошкоджені гальмівні супорти або зношені компоненти системи рульового керування.


Якщо чутно гуркотливі звуки під час їзди гравійними дорогами, ускладнений хід керма, брязкіт під час різких поворотів або натисканні на гальма — є проблема з втулками у підвісці.


Детальніше про тест-драйв вживаного авто.


Крок 10. Зробити юридичну перевірку


Останній, та не менш важливий пункт — перевірка документів, сервісної книжки та історії авто на офіційній станції. Щоб впевнитися, чи не було авто у ДТП, не знаходиться під заставою, кредитом або ж у викраденні, обов’язково перевіряйте дані в базі МВС за номером і VIN-кодом.


Детальніше про те, як перевірити юридичну історію авто.


Перевірка авто — задача не з легких. Вимагає багато часу та ресурсів. Проте, лише так можливо бути впевненим, що не купиш “кота в мішку”.


Не впевнені, що зможете самостійно перевірити авто? Замовляйте перевірку в експерта CheKit. З ним вам більше не потрібно їхати в інше місто — сервіс зібрав спеціалістів з різних регіонів країни.2 390 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page