top of page

Як перевірити авто на участь в ДТП?

Для багатьох, покупка авто після ДТП — свідомий шлях зекономити.


Проте, часто факт того, що бу авто “бите” виявляється вже після придбання. А разом з тим і низка проблем, що псують ейфорію від покупки омріяного “залізного коня”.


Як уникнути подібних сюрпризів — розповідаємо в статті.


Способи перевірки


Існують декілька способів перевірити авто щодо участі в ДТП:

  • візуальний огляд;

  • перевірка авто по VIN-коду та номеру реєстрації

Розглянемо кожен з них більш докладніше.


Візуальний огляд


Перш ніж купити бу авто, уважно огляньте його. Існує кілька візуальних ознак, які допоможуть дізнатися чи побувала машина в аварії:


1. Порушена геометрія кузова. Горизональні тріщини на склі та складнощі при відкриванні дверей авто — сигнали, що кузов кривий. Щоб впевнитися в цьому, перевірте розвал-сходження коліс та розташування контрольних точок з допомогою штангенциркуля і масштабної рейки.

перевірка авто на дтп

2. Товщина та колір фарби. Відійдіть від машини на кілька метрів і погляньте чи немає різниці відтінків або переходів кольору. Виявити приховані дефекти лако-фарбового поериття (ЛФП) допоможе товщиномір. Якщо авто після ДТП не перефарбовувалося повністю — товщина фарби на дверях і капоті відрізнятиметься.


3. Нестандартні або непофарбовані деталі. Добре огляньте всі елементи кріплення бу авто. Зазвичай, при заміні деталей використовують дешеву фарбу, яка відмінна від заводської. Зіставте елементи кріплення з такими ж на іншій стороні корпусу та оцініть зазори між деталями. Якщо вони відрізняються — це свідчить про заміну.


4. Дата випуску фар та скла. Якщо вони не співпадають — деталі могли бути замінені після аварії. Тож радимо уточнити ці моменти у продавця.


5.Сліди іржі і корозії. Зазвичай пошкоджене заводське фарбування до кінця не відновлюється і зачеплені частини починають іржавіти.


візуальний огляд авто

Проте, ні товщиномір, ні ретельний візуальний огляд не можуть дати стовідсоткову відповідь на питання чи була машина в аварії. Тому, купуючи бу авто, радимо обов’язково перевірити його юридичну історію. Зробити це можна з допомогою VIN-коду та номера реєстрації.


Перевірка авто по номеру та VIN-коду


VIN-код допоможе отримати інформацію про:

  • країну та рік випуску авто, марку і модель;

  • кількість попередніх власників авто та перелік операцій, що здійснювались з ним (постановка/зняття з обліку, заміна техпаспорта та інше);

  • перебування машини у розшуку;

  • участь авто в ДТП. Якщо авто після ДТП — перевірка дозволить отримати інформацію про її місце, дату та отримані ушкодження.

Як перевірити авто по VIN-коду

Покрокова інструкція


Ще один спосіб — перевірити авто за номером державної реєстрації. Найпростіше це зробити через сайт iGov.org.ua або opendatabot.ua.


Перевірка дозволяє:


  1. Дізнатися власника авто за номером

  2. Перевірити по базі кількість господарів, які володіли машиною раніше.

  3. Дізнатися про аварії, учасником яких ставав транспортний засіб.

  4. Перевірити авто на штрафи, викрадення, арешт.

Безкоштовно на сервісі можна отримати інформацію щодо моделі і марки машини, об'єму двигуна, дати випуску та реєстрації. За додаткову плату — інформацію про ДТП, страхові поліси тощо.


Але варто пам’ятати: якщо бу авто привезене із-за кордону — всі перелічені сервіси показуватимуть лише дані першої реєстрації в Україні.


Тож для ретельнішої перевірки історії радимо скористатися наступними сервісами:


Для перевірки авто з Європи


E-CSDD — безкоштовна база даних про авто, що продаються у Латвії. Зареєструвавшись, можна отримати інформацію про вартість машини, контакти і адресу продавця, дані пробігу та кількість власників. А також корисні відомості про податки і збори, під які підпадає автомобіль та чи є проблеми з документами.


HistoriaPojazdu.gov.pl — польський офіційний сервіс для перевірки авто. Тут можна дізнатися дату реєстрації, рік випуску, хто господар, серію і номер свідоцтва про реєстрацію, інформацію про техогляд і страховку, технічні дані. Щоб отримати цю інформацію, потрібно вказати польський держномер, VIN-код і дату першої реєстрації автомобіля.


Regitra — головний ресурс для перевірки авто в Литві. Для отримання інформації потрібно знати хоча б два з трьох типів даних: номер свідоцтва про реєстрацію, VIN-код чи держномер автомобіля. Сервіс видасть записи про техогляд автомобіля, страховку, чи є на ньому штрафи і чи не перебуває він у розшуку.


Як перевірити авто з США


Найпопулярніші сервіси для перевірки авто з США — CarFax та AutoCheck. На них можна дізнатися всю актуальну інформацію про історію авто: термін експлуатації та пробіг, участь в ДТП і пошкодження, перебування у лізингу, історію ремонту та оцінку технічного стану. Проте, вартість таких послуг — 40-50 дол.


Тож якщо вирішили купити авто з Америки, радимо звернутися за допомогою до експерта з підбору. Більшість з них мають доступ до спеціалізованих сайтів та зможуть надати повну та достовірну інформацію про обране авто.


Чому варто замовити перевірку на CheKit?


Перевірка авто після ДТП має безліч нюансів. І, часто, для прийняття рішення візуального огляду недостатньо. Знадобиться досвід і знання кваліфікованих експертів.


Де їх шукати? Маркетплейс CheKit зібрав спеціалістів з перевірки авто у кожному великому місті України. Вони проводуть комплексний технічний огляд, професійно оцінять пошкодження і допоможуть зробити вибір “чи варто купувати”.


5 316 переглядів0 коментарів
bottom of page