top of page

Як перевірити авто за VIN-кодом і номером реєстрації?

Оновлено: 27 жовт. 2021 р.

Купівля бу авто — затія ризикована. Така машина може мати погану історію та низку проблем, які власник прагне приховати.


Участь у ДТП, наявність штрафів, кредитів, арешту чи навіть шахрайських схем. Щоб убезпечити себе від подібних сюрпризів, радимо ретельно перевірити авто за номером реєстрації та VIN-кодом.


Як правильно це зробити — розповіли у статті.1. Перевірка авто за VIN-кодом


Ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN) — це унікальний 17-значний код із букв та цифр. В ньому зібрані дані про виробника, рік випуску та характеристики автомобіля.


Що означає VIN-код


Перевірка VIN-коду допоможе: :


  • Дізнатися власника авто за номером та перелік операцій, здійснюваних з ним (постановка на облік і зняття, заміна техпаспорта).

  • Упевнитися в достовірності пробігу.

  • Перевірити, чи перебуває машина в розшуку.

  • Наявність штрафів, участь автомобіля в ДТП.


Де знаходиться VIN-код?


Зазвичай він наноситься на нероз'ємні частини кузова або шасі у вигляді спеціальних номерних табличок — шильдиків. А також вказується в ПТС, свідоцтві про реєстрацію та страховому полісі.


Де знаходиться VIN-код


Є декілька способів перевірити авто за VIN-кодом:


  • Через електронний кабінет водія на сайті сервісного центру МВС України.

  • В обласному сервісному центрі МВС.

  • Через спеціалізовані онлайн-сервіси.


У кабінеті водія можна безкоштовно отримати інформацію щодо моделі,марки машини, її маси, об’єму двигуна, номерного знаку, дати випуску та останньої реєстрації. Щоб перевірити авто на ДТП, дізнатися дату першої реєстрації, інформацію про власників чи наявність арешту — доведеться заплатити. Вартість такої послуги складає лише 46 грн.


Повну біографію майбутнього авто можна отримати і на спеціалізованих онлайн-сервісах: carfinder.ua, carsua.net, avtotest.org, carlife.in.ua. Такий звіт вартує дорожче, проте, є більш деталізованим.


2. Перевірка авто за номером реєстрації


Найпростіший метод перевірити авто за номером — скористатися порталом державних послуг iGov.org.ua. Для цього потрібно:


  1. Зареєструватися на сайті за допомогою ЕЦП або Bank-ID.

  2. Заповнити анкету, вказати власника транспортного засобу (фізична чи юридична особа).

  3. Залишити електронну пошту і телефон для зв’язку.

Зазвичай відповідь приходить протягом 10-15 хвилин.


Як і у випадку з Кабінетом водія, безкоштовно тут можна отримати лише дані про марку та модель автомобіля, об’єм двигуна, дату виробництва та державної реєстрації. Додаткова інформація — згідно з тарифами сервісу. Зверніть також увагу, що вартість буде залежати від формату довідки – паперова дорожча.


Схожим способом працює opendatabot.ua — бот з відкритою базою реєстрів України. Його можна підключити до Viber, Телеграм чи Facebook-месенджера, а також завантажити як мобільний додаток. Якщо маєте ІПН власника — бот дозволить перевірити авто на штрафи.


Як перевірити авто за номером

Юридична перевірка — один з ключових моментів у виборі бу авто. На перший погляд, її легко провести самостійно. Проте, щоб досконало дослідити історію авто та не пропустити важливі нюанси — краще довірити цю місію спеціалісту.


Де його шукати? Більше 1000 експертів вже чекають вас на CheKit.103 640 переглядів2 коментарі

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page