Як вибрати пральну машину бу правильно: чек-лист експерта

Купівля пральної машини бу — можливість отримати техніку без серйозного удару по бюджету. Та як не натрапити на прилад, використання якого супроводжуватиметься купою проблем, додатковими витратами й втраченим часом?


Наші експерти зібрали детальний чек-лист, щоб ви змогли правильно перевірити техніку і бути впевненим в її справності.


Де краще вибирати пральну машину бу


Ідеальний варіант — звернутися до знайомих. Можливо серед друзів будуть ті, хто збирається продавати свою. В цьому випадку можна придбати техніку, в стані якої ви будете впевнені. Але подібні ситуації зустрічаються рідко. Частіше доводиться шукати через сайт оголошень або маркетплейс.


як купити пральну машину бу

Як купити пральну машину бу через сайт оголошень

Перевага подібних ресурсів очевидна – безліч продавців і варіантів пральних машин, серед яких напевне знайдеться підходящий. Щоб не натрапити на шахраїв або не купити відвертий брухт, радимо бути уважним. Аби уникнути подібних сюрпризів, зверніть увагу на такі моменти в оголошенні:

 • Деталізованість опису. Чим більше деталей стосовно технічного стану пралки, тим вища ймовірність, що оголошення від надійного продавця.

 • Фотографії. Інколи фото розкажуть про стан техніки краще, ніж опис. Тому зверніть увагу на якість знімків і кількість ракурсів. Відсутність фото того чи іншого боку пристрою сигналізує про бажання продавця приховати дефект. У такому випадку рекомендуємо зв’язатися з продавцем і запитати про додаткові фото, а краще – відео.

 • Вартість. Як правило, ціна пральної машини бу корелює з технічними характеристикам і станом. Купувати машину з великим набором програм і функцій, яка коштує менше, ніж моделі з аналогічними параметрами — сумнівна ідея. Вірогідно, у неї є серйозні несправності.

Крім самого оголошення, варто звернути увагу на профіль продавця. Зазвичай, на сайтах оголошень не можна залишити відгуки, тому радимо перевірити надійність продавця за непрямими ознаками:

 • Дата реєстрації на сайті. Будьте обережними з тими оголошеннями, автори яких зареєструвались напередодні його розміщення.

 • Наявність відгуків про номер телефону. Якщо продавець займається шахрайством або свідомо продає несправну техніку, існує ймовірність, що на нього в Інтернеті знайдеться негативний відгук. Для перевірки введіть номер телефону в рядок пошуку Google.

Купівля пралки через маркетплейс

Алгоритм, як вибрати пральну машину на маркетплейсі, схожий із сайтами оголошень. Проте, на спеціалізованих ресурсах присутні деякі переваги:

 • Фільтр технічних характеристик. Якщо є розуміння про технічні характеристик майбутньої пральної машини, треба лише вибрати ці параметри в фільтрі пошуку. Це скоротить час пошуку.

 • Наявність відгуків. Щоб зрозуміти, наскільки надійний продавець, варто прочитати відгуки, котрі залишили його попередні покупці. В результаті відпадає необхідність пошуку додаткової інформації в Інтернеті.

 • Захист покупця. Маркетплейси турбуються про репутацію бренду і захищають покупців від шахрайства. Тож часто пропонують компенсацію тим, хто зіткнувся з недобросовісним продавцем.

Попри деякі переваги маркетплейсів, не варто сприймати їх, як інстанцію, де гарантовано можна купити пральну машину недорого й у відмінному стані. Тому радимо уважно перевіряти всю інформацію.


Яку пральну машину краще купити: критерії вибору


Щоб купити пральну машину, котра повністю задовольнить потреби в пранні, зверніть увагу на наступні критерії:

 • Торгова марка. При виборі пральної машини бу краще обирати серед моделей відомих компаній-виробників. Bosch, LG, Samsung більш прискіпливо слідкують за процесом виробництва, тому техніка цих брендів відрізняється якістю збірки та запчастин. Тож навіть після декількох років експлуатації такі пральні машини краще зберігаються і справно виконують покладені на них обов’язки.

 • Рік виробництва. Чим старша машина, тим нижче вартість. Тож якщо розраховуєте на тривале використання техніки після покупки, не варто обирати пристрій, якому понад 5 років. Оптимальним варіантом буде купити пральну машину бу, з дати випуску якої пройшло не більше 3-х років. Проте ціна буде вищою.

 • Кількість обертів. Чим більша кількість обертів, тим краще пральна машина справляється з віджиманням білизни. Проте обирати модель із максимальним значенням необов’язково — це позначиться на вартості техніки. 800 об/хв – достатньо.

 • Функції. Функціональні властивості пральних машин постійно розширюються. Прання дитячого одягу і взуття, делікатне і швидке прання та ще більше 10 різних режимів роботи. Однак, як показує практика, наявність великого функціоналу не обов’язкова – використовуються тільки найбільш універсальні режими. Тож при виборі бу техніки наявність додаткових опцій стає лише фактором для збільшення вартості. Перед вибором добре подумайте, чи переплата того варта.

 • Енергоефективність. Не розраховуйте, що пральна машина бу буде мати високий клас енергоефективності. Проте, краще вибирати моделі категорії не нижче A, в ідеалі – А++. В іншому випадку доведеться платити більше за електроенергію і воду.

 • Максимальне завантаження. Пралки з об’ємом 4 кг достатньо, якщо нею буде користуватися одна людина. Для сім’ї із двох дорослих і однієї дитини варто обирати модель із завантаженням 4-7 кг. Якщо сім’я велика – 7-10 кг.

 • Матеріал барабану. Вирішуючи, яку пральну машину краще купити, обирайте серед тих, що комплектуються барабаном із нержавіючої сталі або полімеру. Вони довговічні та не піддаються впливу корозії. При виборі моделі зі стальним емальованим барабаном зверніть увагу на цілісність покриття. Обов’язково попросіть надіслати фото.

 • Тип завантаження. Не радимо купувати пральні машини бу з вертикальним типом завантаження. Причина в тому, що навіть при виборі нової техніки подібних моделей значно менше. Відповідно, запчастин до них мало, у випадку несправності в процесі експлуатації відремонтувати таку машину буде вкрай важко.

 • Тип приводу. Краще зупинитися на моделі, яка комплектується інверторним двигуном і прямим приводом. Така пралка більш надійна. Можна зустріти моделі, котрі навіть будуть ще на гарантії. Крім того, пральні машини з інверторним двигуном працюють значно тихіше у порівнянні з колекторними аналогами.

Діагностика пральної машини


Перш ніж віддати продавцю гроші, проведіть технічну діагностику пральної машини. Будьте обачливим і звертайте увагу на дрібниці. Навіть маленький дефект може перетворитися у величезну проблему і додаткові фінансові витрати.


Первинний огляд

Перш ніж купити пральну машину бу, уважно огляньте стан корпусу. Глибокі подряпини, сильні вм’ятини і сліди корозії — привід відмовитися від покупки. Подібні пошкодження свідчать, що пральною машиною незграбно користувалися або часто перевозили. В обох випадках може скластися ситуація, коли пошкодження не тільки зовнішні, але і внутрішні.


діагностика пральної машини

Оскільки у більшості пральних машин дно відсутнє, під час первинного огляду можна подивитися, в якому стані знаходяться компоненти приладу: шланги, помпа, електричні з’єднання. Для цього переверніть пралку набік. У такому положенні можна побачити сліди витоку води з барабана, якщо він пошкоджений.


Перевірка стану підведення і відведення води

Купуючи пральну машину бу не варто розраховувати, що шланги підведення та відведення води будуть в справному стані. Скоріше за все їх доведеться купувати окремо. Перевірте самі патрубки, котрі виходять із пралки, на предмет наявності слідів корозії чи збитого різьбового з’єднання.


Стан лотка під пральний порошок

Окрім ванночки для завантаження прального порошку, огляньте й отвір для установки – ніяких тріщин, потемнінь чи інших пошкоджень бути не повинно. Сліди іржі можуть вказувати на проблеми з системою подачі води.


Дверцята та гумова манжета

Незначний люфт дверцят — нормальне явище для вживаних пральних машин. Проте це не повинно заважити закриттю і блокуванню. Наявність люфту навіть у закритому положенні свідчить про несправність замку-блокування.

Еластична манжета без слідів пошкодження та корозії – гарантія герметичності барабану. Навіть невелика тріщина може спричинити протікання. Звісно, манжет можна замінити, проте, це вимагає додаткових витрат. Крім того, зношення ущільнювача свідчить про великий термін експлуатації пральної машини або недостатній догляд.

перевірка пральної машини бу

Електроніка

Щоб перевірити справність електроніки, не обов’язково приєднувати пральну машину до системи водопостачання. Приєднайте живлення та налаштуйте декілька програм прання. Таким чином можна виявити серйозні проблеми, викликані пошкодженням електронних компонентів, плати керування, контактів.


Барабан та підшипники

Огляньте барабан на цілісність. Перевірте, чи немає тріщин або плям корозії. Виконайте вручну декілька обертань. Барабан повинен переміщатися вільно, без сторонніх звуків чи тертя.


Зливний насос

Найкраще перевіряти насос під час зливу води при підключенні пральної машини. Зверніть увагу на наявність сторонніх звуків. Також варто перевірити стан фільтру, котрий розміщений за нижньою передньою панеллю, — не повинно бути ніяких сторонніх предметів, корпус цілісний, без слідів іржі чи нальоту.


Перевірка пральної машини без підключення


Перевірка працездатності підключеної пралки бу — ідеальний варіант діагностики. Проте, далеко не завжди продавці надають таку можливість. У такому випадку попросіть використати відро як джерело води замість підключення до трубопроводу.

Альтернативний варіант — запуск пральної машини в режимі «Віджим» на максимальних обертах. Звичайно, таким чином неможливо перевірити герметичність баку, проте можна почути сторонні звуки та виявити механічну несправність, якщо така є.


перевірка пральної машини бу без підключення

Також при роботі пральної машини в режимі «Віджим» перевіряється балансування барабану. Якщо блок керування видає помилку, причина — зношеність пружин підвіски.


Вибрати пральну машину бу самостійно чи довіритись експерту?


Необхідно добре розбиратися у пральних машинах, щоб купити техніку, котра ще кілька років справно відпрацює. Тож якщо виникають сумніви щодо вибору моделі, рекомендуємо звернутися до кваліфікованого експерта.


Заручитися допомогою спеціаліста значно простіше, ніж самому годинами читати спеціалізовані сайти та дізнаватися, як перевіряти вживану техніку. Він сам підбере ідеальний варіант відповідно до побажань. Тож вам залишиться лише придумати, де її встановити.


Де знайти кваліфікованого експерта? CheKit зібрав більше 1000 спеціалістів для ваших безпечних покупок https://www.che-kit.com/.


395 переглядів0 коментарів