Пригон авто з Європи: як обрати, придбати і розмитнити?

Закладаємося, про пригон авто з Європи хоч раз замислювався кожен автомобіліст. Порівняно невеликий пробіг, доглянутий стан, приваблива ціна. Переваг дійсно чимало. Машини з європейських країн їздили гарними дорогами і заправлялись якісним пальним. До того ж, на авторинках Європи вибір більший. Хоча, зараз він теж доволі насичений.


Порівняємо?


Візьмемо Renault Megane 3-го покоління у кузові універсал 2015-2016 років. Ця модель не тільки є одним з бестселерів ринку бу авто в Україні, але й сама по собі вдало поєднує характеристики машини С-класу і ціни.


Вибір року випуску теж не випадковий — це завершення періоду випуску тієї генерації. Модель позбавлена так званих “дитячих хвороб” і під час попередніх рестайлінгів виробники усунули можливі недоліки конструкції.


За даними сайту AutoRia, на українському ринку ціна на такі моделі коливається приблизно від 8 до 15 тис. дол., а на вибір пропонується близько 140 автівок. Якщо ж поглянути на відомий німецький сайт з пошуку mobile.de, то їх вартість — від 5 тис. євро, що за нинішнім курсом приблизно 5 тис. дол. Та й пропозиція значно більша — близько тисячі авто. Схожа ситуація буде і з моделями інших марок.


Renault Megane: ціни на європейському та українському ринках

Як правильно обрати і привезти авто з Європи?


Щоб купити авто з Європи можна вирушати за ним самостійно або ж скористатися послугами автоекспертів. У кожного з варіантів є свої плюси. Якщо вирішите привезти самі — зможете на власні очі перевірити авто перед купівлею, провести тест-драйв, одним словом, “приміряти” майбутнє авто на себе і зрозуміти, підходить воно вам чи варто шукати іншу модель. Якщо ж доручити автопідбір експерту, у вас не буде клопоту з дорогою, переїздами, чергами на кордонах та іншими організаційними складнощами.


1. Як привезти самостійно?


Крок 1. Вибір країни.


Найчастіше бу авто везуть з Німеччини та країн Прибалтики. Там суворіший техогляд, а за змотування пробігу передбачений великий штраф. Тож ризик натрапити на шахраїв менший, ніж, скажімо, у тій же Польщі, куди приганяють автівки з різних країн. Крім того, специфіка клімату і стиль водіння німців допомагає зберігати авто у гарному стані. Так, аналогічні за віком моделі у Швеції чи Норвегії можуть бути зіпсовані іржею через холод. А італійські — пошкоджені через неакуратну парковку.


Також майте на увазі, що чим ближче до кордону з Україною, тим менше варіантів. Їх розкуповують дуже швидко.


Крок 2. Підбір варіантів


Після того, як ви придивилися кілька моделей, оберіть хоча б 10-15 авто для перегляду. Ринок динамічний і завжди є ризик, що обрану машину вже продали поки ви в дорозі.


Щоб не купити “биток”, наперед зв’яжіться з продавцями та попросіть у них VIN-коди та всі деталі про авто.


Далі — відкриваємо Google і досліджуємо їхню історію. Про те, як перевірити авто по VIN-коду ми згадували у матеріалі.


Крок 3. Технічна перевірка авто


Хоч авто з Європи зазвичай добре обслужені, перевірка перед покупкою — необхідна. Як це зробити, ми вже писали у нашому блозі. Але нагадаємо головні пункти з цього чек-листа.


Найголовніше — це кузов. Саме його цілісність та неушкодженість гарантуватиме подальшу безпроблемну експлуатацію авто. Уважно його огляньте на наявність іржі, на зазори між панелями кузова, відтінки кольорів панелей. Перевірте роботу двигуна на холостих обертах, огляньте салон та порівняйте його знос із пробігом на одометрі, подивіться чи справна електроніка. Проведіть невеликий тест-драйв, при чому витискати з машини “максимум” не потрібно. Натомість, звертайте увагу на поведінку машини і на сторонні звуки при поворотах та гальмуванні.


Перевірка авто з Європи перед покупкою

Крок 4. Купівля авто з Європи


Після того, як визначилися з вибором, переходимо до процесу оплати та оформлення необхідних документів, з якими поїдете на кордон.


Серед основних — договір купівлі-продажу (купча) та експортна митна декларація. Її також можна оформити перед самим пунктом пропуску у місцевих брокерів. А також страховка і так звані “малий бриф” та “великий бриф” — щось на кшталт нашого техпаспорту.


Якщо купуєте бу авто у дилера, то скоріше за все послуги зі зняття з реєстрації (приблизно за 150 євро) вам запропонують у нього. Ви підписуєте доручення, а працівник салону оформляє транзитні номери. Обирати варто червоні — вони дійсні довше (9, 15 або 30 днів).


Також в переліку документів, які потрібні для пригону авто з Європи: сертифікат техогляду і сертифікат відповідності. Якщо продавець — приватна особа, то за допомогою в оформленні можна звернутися до посередників безпосередньо у Службі реєстрації. Коштуватиме це близько 50 євро.


Інший варіант — проходити самостійно. Коли все оформлено, можна прямувати до кордону.Крок 5. Пошук брокера


Щоб без зайвих клопотів пройти кордон та розмитнити авто з Європи, радимо наперед знайти митного брокера. Коштують його послуги близько 5000-6000 тис. грн. Він підкаже, які документи вам треба мати з собою та які дані необхідно надіслати для оформлення попередньої митної декларації.


Які документи потрібні брокеру для розмитнення авто з Європи?

Далі брокер оформляє і реєструє авто на митниці. Після цього — надсилає номер, якій необхідно назвати на українському пункті пропуску.


Також брокер оголошує вам суму для розмитнення, яку необхідно перерахувати на рахунки митниці. За чинним законодавством, для звичайних авто с ДВЗ сума розмитнення складається з акцизу, мита та ПДВ. Для електромобілів необхідно сплатити лише мінімальний акцизний збір.


Важливий нюанс — сума розраховується за курсом НБУ на день розмитнення. Тож якщо не встигнете оплатити до 15 год кошти на рахунок зарахуються вже наступного дня. При збільшенні курсу, нарахується заборгованість і доведеться доплачувати.Крок 6. Перетин кордону і розмитнення

Щоб закінчити процедуру розмитнення авто з Європи вирушаємо на внутрішню митницю, адреса якої вказана у митній декларації. Якщо поїдете не так, як вказано — вас не пропустять.


Зверніть увагу, відповідно до ст. 34 Закону “Про дорожній рух” власники транспортних засобів зобов'язані зареєструвати їх протягом 10 діб після придбання чи митного оформлення. Тож радимо не баритися.


Перед поїздкою потрібно оформити сертифікат відповідності — документ, який підтверджує походження автомобіля та його відповідність екостандарту «Євро-5». Таку послугу надають спеціалізовані компанії. Коштує це 2000-3000 грн і відбувається доволі швидко.


Коли авто остаточно розмитнене і ви отримаєте відповідне посвідчення — можна реєструвати його у Сервісному центрі МВС.


Там, окрім сплати за номери, документи та послуги, необхідно буде сплатити внесок у Пенсійний фонд (3-5% від митної вартості).


2. Купівля авто з експертом

Як бачимо, самостійний пригон авто з Європи — далеко не легкий процес. Особливо якщо ви проходите його перший раз. Тож доцільне рішення — доручити цю справу автоекспертам. Через них проходять десятки або навіть сотні машин. Вони знають на що звертати увагу в першу чергу, які елементи є найважливішими для перевірки та про які несправності свідчать певні ознаки, які пересічний автомобіліст може й не помітити. Крім цього, вони знайомі з особливостями тих чи інших моделей, знають їхні сильні та слабкі сторони та зможуть підказати, що не варто купувати.


Знайти потрібного експерта та замовити пригон авто з Європи ви завжди можете на платформі CheKit — найбільшій базі автоекспертів України.

29 переглядів0 коментарів